Vítejte » NOVINKY » Matematická hádanka: Otestujte svou inteligenci pomocí tohoto IQ testu za méně než 20 sekund!

Matematická hádanka: Otestujte svou inteligenci pomocí tohoto IQ testu za méně než 20 sekund!

Stimulujte a procvičte svůj mozek pomocí této matematické úlohy na vysoké úrovni.

Svět IQ testů sdružuje řadu testů: logické testy, matematické úlohy atd. Byly speciálně navrženy tak, aby prověřily vaši inteligenci.

Dnes vás vyzveme k řešení této matematické hádanky další úrovně. Máte pouhých 20 sekund na to, abyste se pokusili najít správnou odpověď.

Prezentace matematické hádanky

Dnešní úkol vám představuje několik matematických rovnic v podobě malé lodičky. Vaším úkolem, pokud ji přijmete, je vyřešit poslední rovnici v časovém limitu. K tomu musíte nejprve určit hodnotu každé lodičky.

© Simpujcka

 

Tato matematická hádanka je založena na vaší schopnosti uvažovat a dedukovat. Můžete se podívat na tři rovnice a z již uvedených informací se pokusit vypočítat hodnotu lodí.

Tento matematický úkol se může zdát obtížný, ale uspokojení z nalezení správné odpovědi může být velmi uspokojivé. Bude velmi užitečná v každodenním životě, protože pomáhá rozvíjet vaše schopnosti řešit problémy. Nezapomeňte se umístit na klidné místo, kde se můžete plně soustředit a zároveň si zdokonalit své pozorovací schopnosti.

Řešení této matematické úlohy

Tak co, podařilo se vám vyřešit tuto matematickou úlohu za méně než 20 sekund? Pokud ano, musíte být někdo s pozoruhodným IQ.

Pokud se vám to nepodaří, nepřestávejte se usmívat. Tato hádanka je obzvláště obtížná a více než polovina účastníků v ní také neuspěla. Zde je vysvětlení k této matematické výzvě, které vám pomůže porozumět.

  • První řádek: Hnědá a žlutá loď plus hnědá a žlutá loď se rovná 28.
  • Druhý řádek: Žlutá a oranžová loď plus žlutá a oranžová loď se rovná 18.
  • Třetí řádek: jedna oranžová loď plus jedna oranžová loď se rovná 10.
  • Čtvrtý řádek: Jedna žlutá a oranžová loď plus jedna oranžová loď vynásobeno jednou hnědou a žlutou lodí se rovná kolik?

Chcete-li zjistit hodnotu každého předmětu, musíte provést následující výpočty:

  • 28 / 2 = 14
  • 18 / 2 = 9
  • 10 / 2 = 5

Hodnota hnědého a žlutého člunu je 14, hodnota žlutého a oranžového člunu je 9 a hodnota oranžového člunu je 5. Nahrazením předmětů jejich příslušnými hodnotami tedy můžete vyřešit poslední rovnici: 9 + (5 × 14) = 79.

© Simpujcka

 

Sdílejte tuto matematickou hádanku a bavte se při testování inteligence svých přátel a rodiny.

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.