Vítejte » NOVINKY » Matematická hádanka: Patříte mezi lidi s vysokým IQ?

Matematická hádanka: Patříte mezi lidi s vysokým IQ?

Dnešní test IQ je zaměřen především na jedince s poměrně pozoruhodnou úrovní IQ.

Pokud vás zajímá, jak jste chytří, je tento test určen právě vám. Je to zábavná a zajímavá matematická hádanka, která má prověřit vaše logické schopnosti.

Je také navržen tak, aby ukázal, jaké je vaše IQ v porovnání s lidmi ve vašem okolí.

Prezentace matematické hádanky

Dnešní test IQ na vysoké úrovni jistě prověří všechny vaše schopnosti. Většina lidí, kteří se ji pokusili vyřešit, neuspěla. Hádanka vám předkládá různé matematické rovnice v podobě zmrzliny. Vaším úkolem bude najít hodnotu každé z těchto zmrzlin, abyste vyřešili poslední rovnici.

© Simpujcka

 

Test vás vyzve, abyste našli správné řešení do 20 sekund. Na první pohled vypadá tato matematická hádanka obtížně, ale ve skutečnosti je jednodušší, než se zdá. Abyste se pokusili najít odpověď ve stanoveném čase, musíte nejprve pochopit důvody jednotlivých rovnic.

Řešení matematické úlohy

Podařilo se vám tedy vyřešit poslední rovnici? Pokud ano, gratulujeme vám! Jste někdo s poměrně vysokým IQ. Pokud se vám to nepodařilo, nenechte se odradit, vysvětlíme vám, jak tuto matematickou úlohu vyřešit.

Zde je návod, jak najít správnou odpověď. Nejprve si uvědomte, že každý objekt má jinou hodnotu a vy musíte tyto hodnoty najít, abyste matematickou hádanku vyřešili.

  • První řádek: Jeden zmrzlinový pohár vynásobený jedním melounovým zmrzlinovým pohárem se rovná nule.
  • Druhý řádek: Jeden zmrzlinový pohár plus jedna melounová zmrzlina se rovná 7.
  • Třetí řádek: 5 plus 2 vynásobeno dvěma se rovná jedné ovocné zmrzlině.
  • Čtvrtý řádek: Jeden zmrzlinový pohár plus jedna melounová zmrzlina plus jedna ovocná zmrzlina se rovná kolik?

Nahrazením každého prvku jeho příslušnou hodnotou tedy získáme :

  • 7 x 0 = 0
  • 7 + 0 = 7
  • 5 + (2 × 2) = 5 + 4 = 9

Hodnota jednoho zmrzlinového poháru je tedy 7, hodnota jedné melounové zmrzliny je 0 a hodnota jedné ovocné zmrzliny je 9. Sečtením těchto tří zmrzlin zjistíte správnou odpověď. Výsledná rovnice zní: 7 + 0 + 9 = 16.

Konečný výsledek je 16.

© Simpujcka

 

Pokud se vám tato matematická hádanka líbí, sdílejte ji s rodinou a přáteli. Budete si moci změřit úroveň IQ se svými přáteli a rodinou.

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.