Vítejte » NOVINKY » Matematická hádanka: pokud najdete chybějící číslo, jste génius!

Matematická hádanka: pokud najdete chybějící číslo, jste génius!

Umíte dobře počítat? Máte silný smysl pro numerickou logiku? Pak by pro vás tato vizuální hádanka měla být hračkou! Nepodceňujte však tuto mozkovou výzvu.

Není tak jednoduchá, jak se zdá. Budete se muset soustředit a usilovně přemýšlet, abyste našli správnou úvahu a odpověď.

IQ test: „Jaké číslo v matici chybí?

Ačkoli je tento IQ test jen dobrým způsobem, jak si zábavnou formou ukrátit čas, můžete s ním také prokázat svou inteligenci. Vyžaduje totiž logické uvažování, dobré IQ a kognitivní výpočetní schopnosti. Zvládnete to?

Na vyřešení této hádanky máte 30 sekund. Proto se příliš nezdržujte, ale než odpovíte, dobře si to rozmyslete. Na obrázku níže vidíte matici složenou z tvarů: trojúhelníku, čtverce, kruhu a kosočtverce. Uhodněte chybějící číslo, které by mělo být na místě otazníku.

Abychom vám pomohli, máme pro vás malou nápovědu: zkuste najít hodnotu každého tvaru!

© Simpujcka

 

IQ test: správná odpověď

Nyní, když uplynulo 30 sekund, dokázali jste včas určit chybějící číslo? Pokud ano, zkontrolujte si nejprve, zda jste v níže uvedeném řešení uvedli správnou odpověď.

Řešení

Číslo, které jste potřebovali najít, je 32. Abyste dospěli k tomuto řešení, museli jste nejprve určit hodnotu každého tvaru následujícím způsobem:

© Simpujcka

 

  • V prvním řádku můžete odhadnout, že trojúhelník má hodnotu 8: 8 x 4 = 32.
  • Ve druhém řádku máte 8 + 8 + 6 + 6 = 28, hodnota kruhu je tedy 6.
  • Ve třetím sloupci najdete 8 + 6 + 8 + 4 = 26, hodnota kosočtverce je tedy 4.
  • Hodnotu čtverce, tedy 10, odhalíte ve třetím řádku: 6 + 10 + 8 + 4 = 28.

Pak je snadné vypočítat první sloupec: 8 + 8 + 6 + 10 = 32.

Dobrá práce, pokud jste uvedli správnou odpověď! Jste opravdu takový génius, jak o sobě tvrdíte. Pokud jste v testu IQ neuspěli, znamená to, že tato matematická úloha ještě není na vaší úrovni.

Začněte nejprve trénovat s jednoduššími IQ testy, než se pustíte do obtížných výzev. Inteligenční testy na vaší úrovni najdete na našich webových stránkách. Neváhejte ji navštívit a procvičovat svůj mozek každý den!

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.