Vítejte » NOVINKY » Matematická hádanka: Vyzkoušejte si své schopnosti vyřešením této matematické hádanky za méně než 30 sekund!

Matematická hádanka: Vyzkoušejte si své schopnosti vyřešením této matematické hádanky za méně než 30 sekund!

Dokažte, že jste odborník na řešení problémů, a složte tuto matematickou hádanku.

Matematické hádanky byly speciálně navrženy tak, aby prověřily vaše mentální a logické schopnosti. Jsou také zábavným způsobem, jak si ověřit své schopnosti řešit problémy a znalosti.

Prezentace matematických hádanek

Dnešní úkol vám představuje matematickou hádanku, kterou musíte vyřešit do 30 sekund. Má podobu rovnic, v nichž je hodnota každého prvku neznámá. Pro vyřešení hádanky musíte udělat vše pro to, abyste zjistili hodnotu jednotlivých potravin: mrkve, kukuřice a houby.

© Simpujcka

 

Abyste našli správnou odpověď, musíte se co nejvíce soustředit. Musíte být velmi rychlí, protože čas je velmi krátký. Ujistěte se, že jste na klidném místě, a pozorně si přečtěte výrok. Než začnete, věnujte čas pochopení nápovědy.

Řešení této matematické úlohy

Podařilo se vám vyřešit tuto matematickou úlohu za méně než 30 sekund? Výborně! Vaše schopnost přemýšlet je zcela pozoruhodná. Neváhejte se o svůj úspěch a tuto matematickou hádanku podělit se svými přáteli a rodinou, aby se i oni mohli pobavit a zároveň stimulovat svůj mozek.

Hodnota jablka je 15, hodnota citronu je 12 a hodnota mrkve je 3. Zde je vysvětlení k této matematické hádance:

  • První řádek: tři mrkve plus tři mrkve plus tři mrkve se rovná 27. Z toho vyplývá: 3 × 9 = 27. Chcete-li zjistit hodnotu jedné mrkve, musíte provést následující výpočet: 9 / 3 = 3. Jedna mrkev se tedy rovná 3.
  • Druhý řádek: Tři mrkve plus tři se rovnají jedné kukuřici. Nahrazením mrkve její hodnotou získáme: 9 + 3 = 12. Jedna kukuřice se rovná 12.
  • Třetí řádek: Jedna kukuřice plus jedna mrkev se rovná jedné houbě. Nahradíme-li kukuřici a mrkev jejich příslušnými hodnotami, dostaneme: 12 + 3 = 15. Jedna houba se tedy rovná 15.
© Simpujcka

 

Především se nenechte odradit, pokud nenajdete správnou odpověď. Testy IQ nejsou vždy snadné, a to ani pro ty nejbystřejší mozky. Abyste si pomohli, věnujte čas jiným, méně obtížným úkolům, které procvičí váš mozek.

Doufáme, že vás tato matematická hádanka neodradila a že budete pokračovat v dalších výzvách.

 

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.