Vítejte » NOVINKY » Matematická hádanka: Zvládnete tento matematický úkol do 15 sekund?

Matematická hádanka: Zvládnete tento matematický úkol do 15 sekund?

Tento IQ test je podnětnou aktivitou, při které si můžete ověřit a změřit své intelektuální schopnosti a zároveň se pobavit.

Dnešní úkol má podobu matematické hádanky. Je to test speciálně navržený tak, aby vám pomohl získat zpět motivaci a zároveň rozvíjel vaše schopnosti řešit problémy. V této obzvláště obtížné matematické výzvě neuspěla polovina účastníků.

Prezentace matematické hádanky

Dnešní matematická výzva je obtížná a vyžaduje soustředění. Aby byla ještě obtížnější, je třeba ji vyřešit do 15 sekund.

Hlavolam vám předkládá několik rovnic v podobě basketbalového míče a fotbalového míče. Vaším úkolem je uhodnout odpověď na poslední rovnici.

K dispozici jsou čtyři možné odpovědi: A: 63, B: 84, C: 126 nebo D: 252. V tomto případě je možné vybrat dvě možnosti. K tomu musíte nejprve určit hodnotu basketbalového míče a hodnotu fotbalového míče.

© Simpujcka

 

Než začnete, věnujte čas přečtení a pochopení tohoto prohlášení. Soustřeďte se na klidném místě, protože na nalezení správné odpovědi máte pouze 15 sekund.

Řešení této matematické úlohy

Podařilo se vám najít řešení této matematické hádanky? Gratulujeme! Máte poměrně vysoké IQ.

Zde je odpověď na tuto matematickou výzvu:

  • První řádek: basketbalový míč plus basketbalový míč plus basketbalový míč má hodnotu 18. Chcete-li zjistit hodnotu basketbalového míče, musíte provést následující výpočet: 18 / 3 = 6. Basketbalový míč má tedy hodnotu 6.
  • Druhý řádek: Dále víme, že 2 basketbalové míče mají hodnotu 12 (6 + 6). Hodnota jednoho basketbalového míče je tedy 21. Protože 6 + (21 – 15) = 6+6 = 12
  • Poslední řádek: Jeden fotbalový míč plus jeden fotbalový míč vynásobený polovinou basketbalového míče se rovná kolik? Nahrazením míčů jejich příslušnými hodnotami získáme: 21 + 21 x (6 / 2) = ? Takže 21 + (21 x 3) = 21 + 63 = 84.
© Simpujcka

 

Správná odpověď je B. Neváhejte se o tuto matematickou hádanku podělit se svými přáteli a rodinou a zjistit, zda dospěli ke stejnému závěru.

 

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.