Vítejte » NOVINKY » Matematická hádanka: Zvládnete tento test, který většina účastníků nezvládla?

Matematická hádanka: Zvládnete tento test, který většina účastníků nezvládla?

Dnešní matematická hádanka je ideálním způsobem, jak otestovat své intelektuální schopnosti.

Testy IQ mohou být fascinující a přínosnou zkušeností, která vám pomůže změřit vaše intelektuální schopnosti. Dávají vám příležitost odhalit vaše vlastní limity a oblasti, ve kterých se potřebujete zlepšit.

Prezentace matematické hádanky

Testy IQ, zejména matematické hádanky, jsou určeny k měření vaší inteligence a duševních schopností. Rozhodnutí absolvovat tento typ testu je ideální pro to, abyste vystoupili ze své komfortní zóny. Bude to příležitost dozvědět se o sobě více a zároveň rozvíjet a zlepšovat své schopnosti.

Dnešní úkol byl navržen tak, aby prověřil vaše schopnosti řešit problémy. Obzvláště zajímavá je proto, že vám pomůže určit vaši schopnost logického myšlení.

Tento matematický hlavolam má podobu rovnice, kterou musíte vyřešit. Musíte najít přesnou hodnotu kalkulačky. K tomu musíte vyřešit řadu matematických výpočtů.

© Simpujcka

 

Řešení této matematické úlohy

Podařilo se vám najít správnou odpověď? Pokud ano, gratulujeme! Vaše pozorovací schopnosti jsou opravdu pozoruhodné. Při pokusu o vyřešení této úlohy a nalezení řešení totiž nesmíte přehlédnout důležitost dobrého postřehu a soustředění. Teprve až pochopíte mechanismus a základní principy hádanky, můžete začít používat svou mysl a kreativitu.

Pokud patříte mezi ty, kteří dosud nenašli správnou odpověď, zde je řešení této matematické hádanky. Hodnota hnědého oříšku je 28. Abychom k tomuto závěru dospěli, museli jsme vyřešit tři řádky výpočtů v zadání.

  • První řádek: Sčítání tří jablek se rovná 45. Hodnota jednoho jablka je tedy: 45 děleno 3, což dává 15.
  • Druhý řádek: Dvě jablka sečtená jednou maturitní čepicí se rovnají 40. Hodnota jedné maturitní čepice je tedy: 40 – (15 + 15), což dává 10.
  • Třetí řádek: jedno jablko plus dvě maturitní známky plus kalkulačka se rovná 63. Hodnota kalkulačky n je tedy: 15 + (10 + 10) = 35. Tedy 63 – 35 se rovná 28.
© Simpujcka

 

Pokud se vám tato matematická hádanka líbila, neváhejte vyřešit další, ještě obtížnější úkoly. IQ testy nabízejí mnoho výhod: prověří vaše intelektuální schopnosti a pomohou vám lépe poznat sebe sama. Mohou být také zdrojem zábavy, takže si je můžete udělat sami nebo pozvat rodinu či přátele a trochu se pobavit.

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.