Vítejte » NOVINKY » Matematická výzva: V tomto IQ testu máte 22 sekund na to, abyste dokázali, že jste génius!

Matematická výzva: V tomto IQ testu máte 22 sekund na to, abyste dokázali, že jste génius!

IQ testy jsou zábavné a velmi podnětné intelektuální výzvy, které vám umožní na pár okamžiků změřit své kognitivní schopnosti. Dnes vyzkoušíme vaše schopnosti uvažování a matematické logiky. Jak dobře si povedete?

IQ test: „Jaká je hodnota poslední rovnice?“.

Na obrázku níže máte vyřešeny 3 rovnice a jednu rovnici, kterou ještě musíte vyřešit. Když se podíváte pozorněji, zjistíte, že výsledky prvních tří rovnic nejsou logické, pokud postupujete podle základních pravidel sčítání, v tomto případě sčítání: 8 + 4 = 212, 9 + 3 = 312 a 8 + 2 = 410. V tomto případě se jedná o rovnice, které mají být vyřešeny podle pravidel sčítání.

To znamená, že k sestavení těchto rovnic byla použita zcela jiná matematická logika. Abyste tedy mohli najít odpověď na poslední rovnici 5 + 1 = ?, musíte tuto logiku výpočtu určit.

© Simpujcka

 

Na nalezení této logiky a vyřešení poslední rovnice máte 22 sekund.

Jste připraveni? Připravte se!

IQ test: správná odpověď

Jen málo lidí, kteří se této matematické výzvy zúčastnili, bylo úspěšných. Je těžké se soustředit, když víte, že časový limit je tak krátký, zejména proto, že matematická úloha je už tak obtížná. Jak jste si vedli vy? Byl pro vás časový limit dostatečný?

Řešení této hádanky najdete níže. Pak ho porovnejte se svou odpovědí.

Řešení

Správná odpověď je 56. Abyste k této hodnotě dospěli, museli jste použít tento vzorec:

A + B = (A / B) & (A + B)

Pak máte :

  • 8 + 4 = (8 / 4) & (8 + 4) = 212
  • 9 + 3 = (9 / 3)& (9 + 3) = 312
  • 8 + 2 = (8 / 2) & (8 + 2) = 410

Nakonec dostanete poslední rovnici k řešení:

  • 5 + 1 = (5 / 1) & (5 + 1) = 56.
© Simpujcka

 

Odpověděli jste správně? Dobrá práce! Je jisté, že máte skvělé schopnosti efektivně a rychle řešit problémy! Jsi skutečně matematický génius!

Pokud jste neuspěli, nevadí. Měli byste však vědět, že plnění této matematické úlohy vám pomohlo ještě o něco zlepšit vaše analytické, kritické a tvůrčí myšlení. Doufáme, že tento test povzbudil vaši mysl!

Pokud se vám tento IQ test líbil, vyzýváme vás, abyste se o něj podělili se svými přáteli a rodinou! Pozvěte je také k návštěvě našich stránek, kde najdete další matematické testy, jako je tento!

 

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.