Vítejte » NOVINKY » Matematické hádanky: otestujte své IQ vyřešením této matematické rovnice

Matematické hádanky: otestujte své IQ vyřešením této matematické rovnice

Posilte svůj mozek a aktivujte ho řešením této matematické hádanky.

Matematické hádanky jsou vynikajícím způsobem, jak zjistit své intelektuální schopnosti. Mohou vám být prospěšné tím, že vás naučí metodám uvažování a určité náročnosti práce.

Prezentace hlavolamu

Tento matematický hlavolam je navržen tak, aby byl výzvou a procvičil váš mozek. Je ideální pro zlepšení vašich matematických dovedností a znalostí.

Řešení tohoto matematického hlavolamu bude výzvou pro vaše logické myšlení a schopnosti řešit problémy. Může vám také přinést pocit uspokojení. I když to může být obtížné, nalezení řešení je vždy odměňující.

Dnešní matematická úloha obsahuje operace v podobě kočky a kočičí tlapky. Vaším úkolem je určit hodnotu každého prvku ve snaze vyřešit poslední operaci.

© Grudna

 

Řešení matematické hádanky

Zde je odpověď na matematickou hádanku:

  • První operace: Sčítání 3 orlů dává 30. Hodnota jednoho orla je 10, takže 10 + 10 + 10 = 30,
  • Druhá operace: 1 orel sečtený se 2 slepicemi dává 20. Hodnota jedné slepice je tedy 5, což dává: 10 + 5 + 5 = 20,
  • Třetí operace: 1 slepice přičtená ke 2 kočičím tlapkám se rovná 9. Hodnota 2 kočičích tlapek je tedy 2. To dává 5 + 2 + 2 = 9,
  • Poslední operace: 1 slepice přičtená k 1 kočičí tlapce vynásobená 1 orlem.

V této poslední operaci si všimněte, že jsou zde pasti. Především je zde pouze 1 kočičí tlapka. Ve třetí rovnici však víme, že hodnota 2 kočičích tlapek je 2. Tím pádem je 1 kočičí tlapka rovna 1. V této rovnici je tedy 1 kočičí tlapka rovna 1.

Nahrazením prvků jejich příslušnými hodnotami získáme: 5 + 1 x 10 = 15

I zde se skrývá past. Při tomto druhu operace má vždy přednost násobení. To dává :

  • 1 x 10 = 10
  • 5 + 10 = 15

Odpověď na tuto hádanku je tedy 15.

© Grudna

 

Podařilo se vám najít stejnou odpověď? Gratulujeme! Můžete si vyzkoušet další hádanky, abyste si zdokonalili své dovednosti nebo si prostě jen odpočinuli. Řešení takových hádanek totiž může pomoci snížit stres a úzkost.

 

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.