Vítejte » NOVINKY » Matematický test: Dokážete najít hodnotu každé květiny a dokončit závěrečnou operaci za méně než 60 sekund?

Matematický test: Dokážete najít hodnotu každé květiny a dokončit závěrečnou operaci za méně než 60 sekund?

Každá květina odpovídá číslu

V dnešním testu musíte zjistit číselnou hodnotu každého květináče. Věděli jste, že na Zemi vidíme pouze 15 % rostlin? Většina rostlin se nachází pod vodou, v oceánech. Ty tvoří 85 % rostlinného života. Nyní, když jste se o rostlinách dozvěděli něco víc, pojďme pokračovat v naší hře.

Jak zjistíte hodnotu jednotlivých květináčů?

Tento matematický test je určen pro děti, ale mohou si ho zahrát i dospělí, kteří mají pochybnosti o svých matematických schopnostech. V této soutěži je třeba použít nejzákladnější operace, jako je sčítání a odčítání.

© Simpujcka

 

Hraní tohoto typu hry může vašemu dítěti pomoci rozvíjet jeho matematické dovednosti a posílit jeho mentální aritmetické schopnosti. Matematika je základní životní dovedností a může dětem pomoci být chytřejší. Tím, že budete dítěti dávat tento druh testu dostatečně často, získá větší porozumění pro tento předmět, který není dětmi příliš uznáván.

Jak zjistit odpověď?

Klíčem k vyřešení této hádanky je znát základy matematiky. Ústřední operací použitou v této hádance je násobení, proto je důležité znát dokonale své tabulky. Tato hádanka však vyžaduje také dobrou analýzu a myšlení. Je proto důležité soustředit se na jednotlivé operace a poskytnuté informace, abyste našli správnou odpověď.

V případě potřeby si můžete dělat poznámky na kus papíru. Použití kalkulačky však není povoleno. Vezměte prosím na vědomí, že čas je v tomto testu důležitým faktorem. Na vyřešení hádanky máte pouze 60 sekund. Je důležité pracovat rychle a efektivně, abyste odpověď našli včas.

Řešení tohoto testu

Řešení hádanky je 8. Našli jste odpověď? Gratulujeme! Zvládli jste všechny tabulky násobení. Pokud odpověď neznáte, nezoufejte, v určitém věku už jen málokterý dospělý zvládl všechny tabulky.

© Simpujcka

 

Zde je návod, jak najít odpověď:

  • Řádek 1, žlutý květináč x růžový a bílý květináč se rovná 6 × 4 = 24.
  • Řádek 2, žlutý květináč x bílý květináč se rovná 6 × 8 = 48.
  • Řádek 3, růžový a bílý květináč x bílý květináč se rovná 4 × 8 = 32.
mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.