Vítejte » NOVINKY » Matematický test: Dokážete najít hodnotu každého předmětu za méně než 60 sekund?

Matematický test: Dokážete najít hodnotu každého předmětu za méně než 60 sekund?

Následující operace mají číselnou hodnotu. Je na vás, abyste je našli!

Náš dnešní matematický úkol je poměrně jednoduchý, a i když nejste matematický génius, zvládnete ho na výbornou. Mimochodem, věděli jste, kdo je považován za největšího matematického génia? Alexander Grothendieck, francouzský matematik německého původu. Díky jeho objevům se mu podařilo dosáhnout mnoha pokroků ve světě čísel.

Kolik odpovídá jednotlivým objektům?

Byli jste ve škole dobří v matematice? Dokažte to tím, že se zúčastníte této matematické výzvy! Cílem tohoto testu je zjistit hodnotu každého předmětu pomocí správných matematických operací. Tento test hodnotí vaše matematické dovednosti, prověřuje vaše znalosti aritmetiky a schopnost řešit složité problémy.

© Simpujcka

 

Je důležité si uvědomit, že tento test byl vytvořen pro zábavné účely, takže se nenechte unést, pokud neznáte odpověď. Tento matematický úkol je přístupný všem úrovním dovedností. K jejímu absolvování nepotřebujete žádné pokročilé matematické znalosti.

Doporučujeme však, abyste používali logiku a aplikovali nejzákladnější operace, jako je sčítání, odčítání, násobení a dělení.

Jaké operace je třeba provádět?

Tento matematický test je opravdu snadný a můžete ho dělat se svými dětmi. Tím, že ho budete dělat společně, můžete sdílet zábavné chvíle a rozvíjet matematické dovednosti svých dětí.

Tento typ výzvy je skvělým způsobem, jak děti povzbudit, aby je matematika bavila a aby ji vnímaly jako zábavnou a zajímavou činnost.

K nalezení odpovědi můžete použít jakékoli prostředky, které máte k dispozici, například kalkulačku, papír a tužku. Pro nalezení konečné odpovědi je důležité postupovat krok za krokem a nespěchat. Je však důležité mít na paměti, že tento test je časově omezený. V

y budete mít na nalezení odpovědi omezený čas, 60 sekund. Toto načasování přidává hře trochu více tlaku.

Řešení tohoto testu

Výsledek závěrečné operace je 7. Nedosáhli jste stejného výsledku? Uvádíme řešení pro každý řádek:

První řádek je snadný. Každá broskev má hodnotu 5.

Z druhého řádku vyplývá, že hrozny mají hodnotu 8.

Třetí řádek dává výsledek 10 pro každou třešeň.

A konečně, pro výpočet posledního řádku je třeba dát všechno dohromady: broskve (5) – hrozny (8) + třešně (10) = 7.

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.