Vítejte » NOVINKY » Matematický test: Dokážete najít hodnotu každého prvku a vyřešit závěrečnou operaci za méně než 60 sekund?

Matematický test: Dokážete najít hodnotu každého prvku a vyřešit závěrečnou operaci za méně než 60 sekund?

Každý objekt má hodnotu. To zvládnou jen ti nejnadanější matematici!

V dnešním testu musíte zjistit číselnou hodnotu každého z těchto kosmetických přípravků (rtěnky, lesku na rty a podkladové báze). Věděli jste, že ve středověku bylo nošení rtěnky považováno za čarodějnictví?

Byla považována za mystický předmět a svádění muže rtěnkou bylo trestné.

Jak zjistit hodnotu jednotlivých předmětů?

V této matematické hádance stačí najít hodnotu každého předmětu. To se snadno řekne, ale abyste to úspěšně zvládli, musíte zjistit, jakou hodnotu má každý předmět. Tato úloha je skvělým způsobem, jak rozvíjet své matematické a mentální výpočetní schopnosti.

K nalezení konečného výsledku musíte také použít svou logiku. Pozor, na vyřešení této matematické hádanky máte pouze 60 sekund.

© Simpujcka

 

K nalezení řešení budete muset použít své matematické znalosti. Tento hlavolam je přístupný všem bez ohledu na vaši intelektuální úroveň. Jakmile budete vědět, jak operaci provést, budete schopni najít odpověď.

Jaké operace musíte provést?

Abyste v tomto testu uspěli, je důležité dodržovat několik rad. Především je vhodné si všechny operace uvedené v testu představit. Poté můžete použít tužku a papír, abyste si udělali poznámky a usnadnili si výpočty.

Poté se doporučuje používat nejzákladnější operace, ale můžete také použít rovnice, abyste postupovali rychleji. Zvažte také pořadí operací a nepřeskakujte řádky, abyste získali správný výsledek.

Nakonec si vezměte stopky, protože čas je v tomto testu omezený.

Řešení tohoto testu

Výsledek poslední operace je 15. Máte stejnou odpověď? Pokud ne, zde jsou uvedeny podrobnosti o jednotlivých operacích:

Na prvním řádku: 3 rtěnky se rovnají 30, takže jedna rtěnka má hodnotu 10 (10/3).

Na druhém řádku: 1 rtěnka + 2 podkladové báze mají hodnotu 20, takže tento řádek můžeme vyřešit takto: 10 + 2x = 20 >> 2x = 20/10 >> x = 10/2 = 5. Podkladová báze má hodnotu 5.

Na třetím řádku: 1 podkladová báze + 2 lesky + 2 lesky = 9.

Převedeme-li to do rovnice, dostaneme: 5 + 2y + 2y = 9, neboli 4y = 9 – 5 >> y = 4/4 = 1. V tomto případě se jedná o rovnici. Glosa má tedy hodnotu 1.

Konečný výsledek posledního řádku je tedy 5 + 1 × 10 = 15.

© Simpujcka

 

 

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.