Vítejte » HOROSKOP » Matematický test: Najděte hodnotu každého balónku do 60 sekund.

Matematický test: Najděte hodnotu každého balónku do 60 sekund.

Každá kulička má svou hodnotu. Odpověď na tento test najdou jen ti matematicky nejzdatnější.

V dnešním testu máte sérii operací s různými balónky. Cílem je najít konečnou odpověď v posledním řádku. Mimochodem, věděli jste, kdo vytvořil fotbalový míč? Číňané kopali do míče už ve 3. století, ale fotbal skutečně vznikl až v 19. století. Zahrajte si hru a pokuste se zjistit hodnotu míčů.

Jak zjistíte hodnotu jednotlivých míčů?

Tento test je mnohem víc než pouhý kvíz. Je to poutavá matematická výzva, která prověří vaše kognitivní a analytické schopnosti. Zde se dozvíte, jak k této hře přistoupit a uplatnit své schopnosti.

© Simpujcka

 

Tato hra vyžaduje hluboké přemýšlení a pečlivou analýzu každého prvku. Hledejte souvislosti, vztahy a nápovědy skryté v hádance, abyste se dopracovali k odpovědi. Bude pro vás výzvou k řešení složitých problémů a hledání přesných řešení. Tato hra je trochu obtížná, ale nenechte se odradit! Je to příležitost posunout své schopnosti až na hranici možností.

Jaké operace je třeba provést, abyste našli řešení?

V této matematické hádance musíte najít odpověď na poslední operaci. Abyste uspěli, musíte být soustředění a především metodičtí. Vizualizujte si všechny navrhované výpočty a pečlivě analyzujte každou operaci.

Použijte základní matematické operace, jako je sčítání, odčítání, násobení a dělení. V případě potřeby, a pokud máte potřebné dovednosti, můžete pro zjednodušení výpočtů použít také rovnice.

Dbejte na pořadí operací a řešte řádky jeden po druhém, aniž byste je přeskakovali. Dodržujte matematická pravidla a provádějte násobení a dělení před sčítáním a odčítáním.

Řešení tohoto testu

Zde je návod, jak vyřešit tuto matematickou úlohu.

Sečtěte ragbyový a fotbalový míč a výsledek je 2.

Na základě výsledku v prvním řádku můžeme odvodit, že každý míč má hodnotu 1. To potvrzují výpočty v prvním a třetím řádku.

V posledním řádku musíme výsledek odhadnout pomocí balónků. Vydělíme tedy 2 ragbyové míče 2 fotbalovými míči.

Dělením získáme 2 / 2, což dává 1.

© Simpujcka

 

Díky této metodě řešení můžete najít odpověď na tento matematický úkol za pouhých 60 sekund.

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.