Vítejte » NOVINKY » Matematický test: Za 60 sekund musíte určit hodnotu každého motýla.

Matematický test: Za 60 sekund musíte určit hodnotu každého motýla.

Každý z těchto motýlů má velmi specifickou hodnotu. Jste dostatečně silní, abyste našli jejich příslušné hodnoty?

Musíte vypočítat, kolik stojí každý motýl na každém řádku, a zjistit konečný výsledek. Mimochodem, věděli jste, kolik druhů motýlů existuje? Až dosud vědecký svět nedokázal spočítat přesný celkový počet druhů, protože jich je tolik. V současné době se však odhaduje, že existuje 120 000 až 150 000 druhů. Zahrajte si hru a pokuste se ve vymezeném čase zjistit hodnotu každého motýla.

Kolik motýlů existuje?

Zahrajte si tuto zajímavou intelektuální výzvu a vyzkoušejte si své schopnosti! Pravidlo je jednoduché: najděte hodnotu každého motýla. Tento podnětný test je příležitostí k rozvoji vašich matematických schopností a zároveň k zábavě. Pokud si myslíte, že jste v matematice dobří, je tato hra určena právě vám.

© Simpujcka

 

Při zjišťování hodnoty každého motýla si můžete vyzkoušet své analytické schopnosti a zdokonalit se v řešení problémů. Tento test je příležitostí, jak si vyzkoušet svůj mozek. Vyzvěte sami sebe a užijte si dobrou zábavu s přáteli nebo rodinou.

Jak zjistíte hodnotu každého motýla?

K vyřešení této hádanky musíte postupovat metodicky a pečlivě analyzovat každý řádek a každý prvek, který je vám nabídnut. Klíč k této hádance spočívá v prvním řádku, který tvoří základ všech operací.

Jakmile získáte výsledek prvního řádku, použijte jej jako výchozí bod pro pokračování v řešení hádanky. Buďte opatrní, protože každá hádanka zahrnuje specifickou operaci, která vyžaduje přesné promyšlení.

Nespěchejte, věnujte čas pečlivému zkoumání nápověd a výpočtů. Použijte určitou logiku a neváhejte analyzovat výsledky, abyste zjistili, zda dokonale odpovídají předchozím řádkům.

Řešení tohoto testu

Ve třetím řádku odečtením 2 od 7 získáte 5, což odpovídá hodnotě žlutého motýla.

S odkazem na čtvrtý řádek odvodíme, že červený motýl má stejnou hodnotu jako žlutý motýl, tedy 5.

Přejdeme-li na druhý řádek, vynásobíme červeného motýla číslem 4, čímž získáme hodnotu 20, tedy hodnotu fialového motýla.

A konečně v prvním řádku je hodnota oranžového motýla 2krát větší než hodnota fialového motýla, tj. 2 krát 20 je 40. V druhém řádku je hodnota oranžového motýla 2krát větší než hodnota fialového motýla.

Oranžový motýl má tedy hodnotu 40.

© Simpujcka
mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.