Vítejte » NOVINKY » Matematický úkol: K získání nejvyššího možného čísla musíte přesunout pouze 2 zápalky. Máte 20 sekund!

Matematický úkol: K získání nejvyššího možného čísla musíte přesunout pouze 2 zápalky. Máte 20 sekund!

Dokažte, že tuto analytickou úlohu zvládnete vyřešit za 20 sekund!

Analytická inteligence se vyznačuje především vysokými kognitivními schopnostmi. Myslíte si, že jste inteligentní člověk a dokážete řešit různé druhy hádanek? Vyzýváme vás, abyste to dokázali v tomto zábavném IQ testu! Dokázali byste vyřešit tuto analytickou hádanku?

IQ test: „Které zápalky byste měli přemístit, abyste získali nejvyšší číslo?

Přestože k dokončení této hry je zapotřebí analytická mysl, samotná analytická inteligence k vyřešení této hádanky nestačí. Potřebujete také kreativní mysl. K nalezení řešení je zapotřebí vaše představivost. Dokažte, že umíte myslet jinak, a vyřešte tento IQ test!

Váš úkol je následující: na obrázku níže je číslo 9441 tvořené sirkami. Na přemýšlení a přesunutí pouhých dvou zápalek máte 20 sekund, abyste získali co nejvyšší číslo. Jste připraveni? Těch 20 sekund začíná právě teď!

© Simpujcka

 

IQ test: Správná odpověď

Čas vypršel a vy nemůžete svou odpověď změnit. Jak se vám dařilo? Bylo pro vás vyřešení tohoto hlavolamu snadné, nebo opravdu těžké?

Zde je řešení:

Řešení

Nejvyšší číslo, které můžete získat přesunutím pouhých dvou zápalek, je 911 111.

Zajímá vás, jak tuto odpověď získat. No, a protože máte jen dvě shody, museli byste přesunout dvě shody na čísla 4 a proměnit je na 1. Tím získáte o čtyři jedničky víc, než kolik jich tam už je.

© Simpujcka

 

Pochopili jste to správně?

Pokud jste neodpověděli správně, nezoufejte, mnozí z vás v tomto IQ testu neuspěli.

Odpověď nebyla vůbec zřejmá. Pokud chcete mít příště při řešení tohoto typu výzvy více štěstí, můžete si zlepšit své mozkové schopnosti tréninkem analytických a strategických her. V tom případě určitě navštivte naše stránky, kde najdete další mozkové a vizuální hádanky, které můžete řešit a přitom se bavit!

Pokud jste dnešní IQ test zvládli, gratulujeme vám! Máte skutečně kreativní, strategickou a především chytrou mysl. Protože byl časový limit, nepochybovali jsme o vaší nepopiratelné rychlosti myšlení!

 

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.