Vítejte » NOVINKY » Myslíte si, že máte na to, abyste prošli tímto logickým testem?

Myslíte si, že máte na to, abyste prošli tímto logickým testem?

Tuto hádanku dokáže v krátkém čase vyřešit jen opravdu chytrý člověk. Jste si jistí, že to chcete zkusit?

Nezapomeňte, že je důležité o sebe pečovat a dbát na to, abyste se příliš neunavili. Abyste si odpočinuli, doporučujeme vám dát si pauzu s touto malou logickou hrou.

Tato hra vám umožní rozumně využít čas a zbavit se tlaku, protože si budete moci odpočinout a zároveň využít své mozkové kapacity. Pokud jste připraveni, je čas začít.

Jaké jsou pokyny k tomuto logickému testu?

Pro tento test vám předložíme obrázek, na kterém jsou dva trojúhelníky: jeden menší než druhý. Tyto dva trojúhelníky však budou zcela zvláštní, protože menší se bude skládat ze tří zápalek, zatímco větší ze šesti.

Vaším úkolem bude přesunout tři zápalky tak, aby vzniklo pět trojúhelníků namísto dvou. Snažte se co nejvíce soustředit, abyste tuto hádanku zvládli, protože jde především o logiku a uvažování.

© Simpujcka

 

Proč se účastnit logického testu?

Účelem tohoto druhu testu je především rozptýlit vás, abyste si mohli během dne na pár minut odpočinout. Za druhé, díky internetu jsou testy tohoto druhu snadno dostupné kdekoli a kdykoli si je budete chtít udělat. A konečně, logické testy, jak už název napovídá, nejenže prověří váš smysl pro logiku a rozumové schopnosti, ale také je zlepší a zdokonalí. Je totiž důležité pravidelně vyhodnocovat své schopnosti, abyste zjistili, kde jsou vaše slabiny, a odstranili je. Kromě toho lze tyto testy využít jako cvičení a výrazně tak zlepšit svou intelektuální výkonnost.

Test je u konce. Jaká je vaše konečná odpověď?

Všem, kterým se podařilo najít správnou odpověď, upřímně gratulujeme, jsme ohromeni vaší bystrostí.

Ti z vás, kterým se tento logický test nepodařilo zvládnout, nezoufejte, vysvětlíme vám, co jste museli udělat, abyste hádanku zvládli. Abyste například prošli, museli jste použít zápalky z menšího trojúhelníku a umístit je do většího.

Abyste získali pět trojúhelníků, stačilo vytvořit malý trojúhelník uvnitř velkého trojúhelníku. Vrchol tohoto nového trojúhelníku však měl směřovat dolů. Pokud byste to udělali, vznikl by velký trojúhelník obsahující čtyři malé trojúhelníky, takže by jich bylo celkem pět.

Zde je řešení na obrázcích, které vám pomůže lépe porozumět.

© Simpujcka

 

Pokud se vám tento logický test líbil, doporučujeme jej sdílet na sociálních sítích, aby z něj mohli mít prospěch i vaši přátelé a rodina.

 

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.