Vítejte » NOVINKY » Objevte 5 rostlin, které na zahradě dlouho kvetou!

Objevte 5 rostlin, které na zahradě dlouho kvetou!

Objevte našich 5 nejlepších kvetoucích rostlin, které vás budou těšit květy po celou sezónu! Rostliny, o které se snadno pečuje a které dodají vaší zahradě kouzlo.

Chcete-li si vytvořit květinovou zahradu, která vám bude po dlouhé měsíce poskytovat barvy a krásu, je pro vás následujících 5 rostlin ideální. V tomto článku vám poskytneme tipy a triky, jak o ně pečovat a těšit se z jejich květů co nejdéle.

 

Voir cette publication sur Instagram

 

Une publication partagée par Helena Kavanová (@helenakavanova)

Prodloužené kvetení: rostliny, které si vybrat

Kvetoucí zahrady jsou vždy příjemné. Pro dlouhotrvající kvetení je důležité zvolit správné rostliny. Některé druhy květin a rostlin jsou vhodnější než jiné a nabízejí dlouhou dobu kvetení.

Jednou z nejlepších odrůd pro prodloužené kvetení jsou bezpochyby pivoňky. Mohou vytvářet květy od května do září.
Další výbornou volbou jsou růže, jejichž květy se obnovují po dlouhou dobu.
Gaury se svými krásnými drobnými růžovými nebo bílými květy dodají vaší zahradě na kráse a navíc jsou velmi odolné.
Vybrat si můžete také odrůdy levandule, lilie nebo slunečnice. Slunečnice můžete sklízet na začátku podzimu pro konzumaci nebo je znovu vysévat.

Správná péče a údržba

Údržba a péče o naše rostliny je stejně důležitá jako jejich kvetení. Pravidelná zálivka a půda bohatá na organickou hmotu jsou nezbytné pro udržení jejich zdraví. Musíme jim také zajistit správné množství světla a vody.

Někdy je nutné je seříznout, abychom podpořili jejich růst a vývoj. Nejlépe je to dělat opatrně, abychom rostlinu nepoškodili. Dalším běžným postupem je použití hnojiva, které rostlině pomůže vstřebat živiny potřebné k růstu a kvetení.

Pokud se vyskytne problém, je důležité rychle zjistit jeho příčinu, aby bylo možné najít vhodné řešení. Škůdce, jako jsou mšice, slimáci a housenky, lze potlačit použitím ekologických přípravků.

K hubení nebo odpuzování některých chorob nebo škůdců lze použít různé chemické látky. Při výběru chemikálií je však třeba dbát zvýšené opatrnosti, protože některé rostliny jsou na ně citlivější než jiné.

Výběr správného místa pro vaši rostlinu

Výběr místa je velmi důležitý pro dobrý zdravotní stav a vývoj rostliny. Před vysazením květiny je proto nutné zohlednit několik kritérií. Mezi hlavní patří :

  • Světlo: ujistěte se, že je pro váš typ květiny dostatečně světlé, ale ani příliš světlé, protože by mohlo dojít k jejímu popálení.
  • Vlhkost: některé rostliny mají rády vlhkou půdu, zatímco jiné dávají přednost suché půdě.
  • Teplota: některé rostliny nesnášejí extrémní změny teplot, proto by měly být umístěny na chráněných místech.

Důležité je také zohlednit vzrostlou velikost rostliny, abyste ji později nemuseli přemisťovat. Jakmile vyberete vhodné místo pro vaši květinu, můžete přistoupit k přesazování a výsadbě.

Kdy květiny zasadit?

Výběr správné doby pro výsadbu květin je velmi důležitý. Umožníte tak rostlinám déle prospívat a kvést. Nejlepší doba pro výsadbu je od začátku jara do poloviny podzimu, protože teploty jsou pro květiny dostatečně mírné.

Květiny je však možné vysazovat i v létě, ale kvůli vysokým teplotám je nutné je pravidelně zalévat. S výsadbou zimně kvetoucích odrůd je nejlepší počkat na začátek podzimu. Cibuloviny je třeba vysazovat v zimě, aby kvetly na jaře. A konečně s výsadbou trvalek, které budou potřebovat několik týdnů k rozvoji před jarem, je vhodné počkat na konec zimy.

Uvedených 5 rostlin je vhodnou volbou pro dlouhotrvající květy. Díky těmto zahradnickým tipům si můžete být jisti, že vaše zahrada bude vypadat krásně po celou sezónu. Rostliny jsou živé organismy a je důležité o ně pečovat a věnovat jim pozornost, aby vaše zahrada vypadala co nejlépe.

 

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.