Vítejte » NOVINKY » Obtížný hlavolam: najděte umístění všech bloků tak, aby každá přímka obsahovala 6 různých znaků.

Obtížný hlavolam: najděte umístění všech bloků tak, aby každá přímka obsahovala 6 různých znaků.

Pokuste se vyřešit tuto logickou hru a otestovat svou intelektuální úroveň a zároveň se pobavit.

Hlavolamy vždy fascinovaly mladé i starší: sudoku, hádanky, rébusy atd. Baví nás a jsme na ně hrdí, když se nám podaří najít správné řešení. Protože vyžadují mnoho dovedností a vlastností, čím je hádanka obtížnější, tím více zlepšuje mnoho mozkových schopností.

Prezentace hádanek

Tento hlavolam je ideální pro udržení pozornosti zábavnou formou. Udrží váš mozek déle zdravý a zároveň zlepší vaši paměť.

Řešení hlavolamu zvýší vaši schopnost soustředění, i když zrovna nehrajete. Má vám nabídnout rozptýlení od času a každodenního života. Budete se moci uvolnit a zároveň snížit svou úzkost a stres. Soustředěním se na tento hlavolam budete moci vykročit správnou nohou a cítit se klidněji.

Dnešním úkolem je 3D sudoku. Hra se od klasického sudoku liší tím, že zde mřížky nejsou vyplněny čísly, ale symboly.

© Simpujcka

 

Pokud se na obrázek podíváte pozorně, zjistíte, že některé části chybí. Vaším úkolem je doplnit mřížku tak, aby každá přímka obsahovala 6 různých znaků. K tomu vám doporučujeme vybrat si z 8 dostupných bloků.

Než si vyberete, začněte tím, že si obrázek pozorně prohlédnete. Na přemýšlení si můžete vzít tolik času, kolik chcete, protože hra nemá žádná omezení. Soustřeďte se co nejvíce, abyste dostali správný blok na správné místo. Eliminujte všechny zdroje rozptýlení a rozrušení, aby vám v analýze nic nebránilo.

Odpovězte na hádanku

Podařilo se vám umístit bloky správně? Na obrázku níže vidíte správný způsob, jak umístit všechny bloky bez chyb.

© Simpujcka

 

Pokud se vám to podařilo, gratulujeme. Svědčí to o tom, že máte dobré logické a pozorovací schopnosti. Můžete zkusit hrát další hádanky, abyste své dovednosti zdokonalili. Můžete tak zlepšit své schopnosti řešení problémů a myšlení.

Pokud se vám to nepodaří, můžete zkusit vyřešit další hádanky, vizuální testy nebo jiné jednodušší IQ testy. Tímto tréninkem si vypěstujete vlastnosti trpělivosti a vytrvalosti. Nalezení správného řešení vás totiž odmění za veškeré úsilí věnované soustředění a zároveň naučí váš mozek jednu cennou věc: vytrvalost se vyplatí. Je to skutečná lekce života a myšlení.

Pokud vás tento hlavolam zaujal a pobavil, můžete se o něj podělit se svými přáteli, rodinou a kolegy.

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.