Vítejte » NOVINKY » Optický klam: Najdete čísla ukrytá na obrázku? Máte na to jen 7 sekund!

Optický klam: Najdete čísla ukrytá na obrázku? Máte na to jen 7 sekund!

Každý má rád výzvy. Hádanky, rébusy a vizuální testy jsou skvělým způsobem, jak si otestovat své dovednosti. Tyto hry stimulují nejen zvědavost, ale také inteligenci a kognitivní schopnosti. Jsou zábavným způsobem, jak otestovat intelektuální schopnosti mozku. Některé hádanky jsou složitější než jiné a tato je jednou z nich. Je to na vás!

Jak tento vizuální test provádíte?

Vizuální test, který vám dnes nabídneme, je prezentován ve formě černobílého obrázku. Musí být vyřešena za pouhých 7 sekund. Navíc je mnohem složitější než běžné hádanky a testy optických klamů. Spočívá v rozpoznávání čísel skrytých pod znázorněním dlaždic a černobílých čar. V závislosti na úrovni hráče se může jednat o dětskou hru nebo skutečný hlavolam.

Test vyzývá uživatele, aby se podívali na fascinující obrázek, který skrývá vizuální hádanku. Obrázek obsahuje tři čísla, která je třeba identifikovat. Čas potřebný k přemýšlení zvyšuje obtížnost testu, a tím i tlak. Chcete-li se proto zúčastnit tohoto vizuálního testu, musíte se co nejvíce soustředit. Trik při hledání řešení spočívá v tom, že se zaměříte na narušené dlaždice. Přečtěte si řešení této hádanky.

Řešení: jakou postavu vidíme?

Při analýze deformací dlaždic je třeba sledovat vlnění. Musíte také pozorovat všechny tvary, které vaše oči vnímají, a spojit je s chybějícími kameny. Po provedení těchto kroků je řešení nalezeno. Je ale pravda, že s těmito dlaždicemi, které jako by se pohybovaly a hypnotizovaly oči, to nebylo snadné. Klíčem k úspěchu byly tvary, velikosti a barevné odstíny. Tři slavná čísla jsou 8, 5 a 3.

Podařilo se vám najít správnou odpověď? Pokud ano, pak máte velmi vysokou inteligenci. Pokud ne, pak pravděpodobně necvičíte dostatečně.

Co je to ale virová výzva?

Jedná se o sérii aktivit, které stimulují mozek. Bavit se při nich mohou děti, mládež i dospělí. Mohou se týkat matematiky, hádanek, vztahů mezi předměty, logických hádanek a dalších. Logické hádanky se od hádanek liší tím, že zahrnují uvažování a intuici. Úkoly, jako je zmíněný vizuální test, jsou pouhými mentálními cvičeními.

 

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.