Vítejte » Proč máme škytavku a jak se jí zbavit?

Proč máme škytavku a jak se jí zbavit?

Peu importe notre âge, on n’est jamais à l’abri d’un hoquet.

Škytavka je definována jako mimovolná a opakovaná křeč bránice. Často je to důsledek několika faktorů a někdy to může být nepříjemné. Naštěstí existují účinné a snadno použitelné babiččiny prostředky, které vás této poruchy mohou zbavit. Řekneme vám vše o původu škytavky a technikách, které ji zmírňují.

Frenický nerv, který je zodpovědný za stahy bránice, může být podrážděn kdykoli z mnoha důvodů. Nerv může být z mnoha důvodů kdykoli podrážděn, což může vést k nedobrovolným křečím. Ty jsou obvykle doprovázeny typickým zvukem „hic“, který je způsoben uzavřením glottis.

Obecně jsou touto poruchou nejvíce postiženy děti, obvykle v době krmení. Objevuje se hned po říhnutí a po několika minutách mizí. Často však škytavka trvá a v takovém případě je rozumné dát dítěti napít.

Co způsobuje škytavku?

Škytavka může být způsobena několika faktory. Škytavka se obvykle objevuje po velkém nebo kořeněném jídle. Může být také způsoben rychlým jídlem nebo pitím sycených nápojů. U některých lidí je porucha důsledkem stresového zážitku. Velmi vzácně je škytavka způsobena otravou nebo infekcí. Proto je rozumnější brát tuto poruchu vážně, aby se předešlo komplikacím.

Je to nebezpečné pro vaše zdraví?

Je třeba poznamenat, že existuje několik typů škytavky. Za chronickou se považuje, pokud třes může trvat déle než 48 hodin. V takovém případě se stává zdraví škodlivým, protože pacient se stává invalidním. Někdy vám toto nepříjemné vyrušení brání ve spánku. Pokud se situace nezlepší, je nejlepší co nejdříve vyhledat lékaře.

Jaké jsou metody, jak se zbavit škytavky?

Pokud máte škytavku, existuje několik způsobů, jak se jí zbavit. Pomalé pití vody je jedním z nejúčinnějších způsobů, jak se s touto nepříjemnou poruchou rozloučit. Někteří odborníci doporučují zadržet dech asi na 20 sekund. Jiní doporučují zhluboka se nadechnout do papírového sáčku. Žvýkání a polykání ledu je také dobrý způsob, jak zastavit škytavku.

mm
O autorze, Daniel
S Simpujcka se snažím vybírat a nabízet vám ty nejlepší zprávy současnosti, a to jak o Qi a testech osobnosti, tak o denních zprávách. Každé ráno také zveřejňuji horoskop dne.