Vítejte » NOVINKY » Test osobnosti: Vyberte si brýle a zjistěte, jak moc žárlíte ve vztahu!

Test osobnosti: Vyberte si brýle a zjistěte, jak moc žárlíte ve vztahu!

Zajímalo vás někdy, co si o vás myslí váš partner? Nebo proč ve vztahu tolik žárlíte? Nejste v tom sami. Testy osobnosti vám mohou pomoci lépe porozumět vaší osobnosti a určit části vaší osobnosti, které ovlivňují vaše reakce na druhé.

V tomto testu vám navrhujeme zjistit, jak moc jste ve vztahu žárliví, a vybrat si z 5 skleniček, které vám pomohou odhalit vaši osobnost.

Testy osobnosti jsou psychologické nástroje, které vám umožní dozvědět se více o vašich osobnostních rysech a o tom, jak komunikujete s okolním světem. Často je používají psychologové při provádění psychotechnických testů, aby posoudili přítomnost či nepřítomnost duševních poruch.

Testy lze použít i k obecnějším účelům, například k lepšímu pochopení toho, jak různé aspekty vaší osobnosti ovlivňují vaše chování.

© Simpujcka

 

Obrázek 1

Lidé, kteří si vybírají brýle č. 1, jsou známí svou inteligencí a rozhledem. Tito jedinci jsou obvykle velmi všímaví a mají smysl pro detail. Dokážou si uvědomit, co se kolem nich děje, a často jsou vybíraví, pokud jde o rozhodování.

Ve vztahu mají také sklon k žárlivosti. Brýle jim mohou pomoci skrýt emoce, ale mohou být velmi ostražití vůči jednání svého partnera a cítit k němu velkou žárlivost.

Obrázek 2

Lidé nosící brýle č. 2 mají často schopnost zůstat racionální a logičtí, když čelí obtížné situaci. Tito lidé dokáží klidně uvažovat a řešit problémy s velkou přesností.

Mohou být také velmi žárliví, protože mají sklon k majetnictví a chtějí chránit to, co jim patří. Jejich pocity jsou obvykle intenzivní, ale umí si zachovat klid a ovládat se.

Obrázek 3

Lidé, kteří nosí brýle č. 3, bývají velmi empatičtí vůči ostatním. Umí naslouchat a chápat pocity druhých lidí, což jim usnadňuje přístup.

Vždy se snaží najít nejlepší způsob, jak pomoci druhým, a projevují velkou zodpovědnost vůči svým přátelům nebo rodině. Jejich empatie se však někdy může změnit v majetnictví, protože chtějí chránit ty, které mají rádi.

Obrázek 4

Lidé s brýlemi č. 4 mají obvykle potíže se sdílením svých pocitů a necítí se pohodlně vyjádřit, co skutečně cítí. Může pro ně být obtížné verbalizovat své emoce, což je činí velmi rezervovanými.

To však neznamená, že emoce nemají, jen jim možná není příjemné je vyjadřovat. Tento uzavřený postoj může často vést k vysoké míře žárlivosti, protože chtějí chránit to, co je pro ně důležité.

Obrázek 5

Lidé s brýlemi č. 5 mají tendenci si vzít čas na rozmyšlenou, než se rozhodnou nebo něco řeknou. Díky tomu mohou vzít v úvahu všechny související faktory, aby našli nejlepší možné řešení. Umí v klidu analyzovat situaci, aby našli řešení, které uspokojí všechny.

Přestože jsou schopni být racionální, mohou být někdy závistiví, protože chtějí získat to, co chtějí ostatní.

Věděli jste o Theodoru Reikovi

Theodor Reik (1888-1969) byl rakouský psychoanalytik a filozof. Studoval Freudovu psychoanalytickou školu a napsal několik děl týkajících se hlubinné psychologie. Nejznámější je jeho práce o psychopatologii neuróz.

Reik významně přispěl k zavedení psychoanalýzy ve Spojených státech, když v roce 1935 otevřel v New Yorku první americké psychoanalytické centrum. Založil také Americký institut pro psychoanalýzu a byl prezidentem Mezinárodní psychoanalytické asociace.

Reik vytvořil vlastní teorii, v níž se zaměřil na původ lidských citů, jako je láska, nenávist a závist. Ve svém výzkumu se zaměřil na původ viny, sublimaci a vztah mezi sny a nevědomou touhou. Reik napsal několik knih, mimo jiné The Search Within: Psychoanalysis, Religion and Morality (1952), Listening with the Third Ear (1948) a From Thirty Years With Freud (1957).

Reik je považován za jednoho z hlavních zakladatelů humanistického proudu v psychoanalýze. Jeho přínos pro obor je považován za významný, neboť se snažil spojit principy Freuda a Junga a vytvořit novou formu analytického přístupu, který bere v úvahu širší lidské chování, než jaké studoval Freud.

Závěrem doufáme, že vás tento test pobavil a osvětlil některé aspekty vaší osobnosti. Berme ho jako zábavnou hru a nic víc, protože je třeba mít na paměti, že nemá žádnou vědeckou hodnotu. Neváhejte se o tento test podělit se svými přáteli a zítra se těšte na nové testy na udrzitelnyzivot!

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.