Vítejte » NOVINKY » Tipy pro čištění matrace: odstraňte skvrny, roztoče a nepříjemné pachy

Tipy pro čištění matrace: odstraňte skvrny, roztoče a nepříjemné pachy

Tipy pro čištění matrace: odstraňte skvrny, roztoče a nepříjemné pachy

Pokud máte matrace, které potřebují vyčistit, nemusíte hledat dál. V tomto článku vám přinášíme 5 domácích tipů, které vám pomohou důkladně vyčistit matraci, zbavit ji skvrn, roztočů a nepříjemných pachů. Získáte tak čistší a zdravější matraci.

 

Voir cette publication sur Instagram

 

Une publication partagée par ÚKLID ZA ROHEM (@uklid.za.rohem)

Příprava matrace na čištění

Přípravu matrace na čištění je nutné zahájit odstraněním prachu. To se provádí vysátím celého povrchu matrace, přičemž se nezapomíná na švy a záhyby. Můžete také použít měkký kartáč k odstranění žmolků a dalších drobných nečistot, které se za léta nahromadily.

Po dokončení tohoto procesu byste pak měli odstranit všechny přikrývky a další povlaky na prostěradla nebo polštáře. Poté můžete využít příležitosti vyprat je v pračce a matraci ještě jednou vyluxovat. Tento krok je velmi důležitý, protože odstraní chlupy domácích zvířat a prach, který se v matraci nahromadil.

Odstranění skvrn

Skvrny mohou být opravdovou bolestí hlavy a je důležité je co nejdříve odstranit. Matraci je možné vyčistit vodou a neutrálním mýdlem, ale ne vždy se to doporučuje, protože to může zanechat zbytky. K odstranění skvrn je nejlepší používat přípravky speciálně určené k tomuto účelu.

Tyto výrobky jsou obvykle roztoky na bázi rozpouštědel, alkoholu nebo čisticích prostředků. Lze je nanést přímo na skvrnu a setřít čistým, suchým hadříkem. Pokud je odstranění skvrny obtížnější, můžete hadřík před setřením mírně navlhčit.

Existují také speciální čisticí prostředky na matrace, které nejen odstraňují skvrny, ale nabízejí také dodatečnou ochranu proti znečištění. Speciální čisticí prostředky naleznete ve většině obchodů s ložním prádlem nebo i na internetu.

Snadno se používají a jsou velmi účinné při rychlém a důkladném odstraňování skvrn.

Zbavení se roztočů

Roztoči jsou malý hmyz, který se živí organickými částicemi a vyskytuje se především v posteli a matraci. Je proto důležité se jich zbavit, aby byla zachována dobrá hygiena v ložnici.

Chcete-li se roztočů zbavit, měli byste :

  • pravidelně větrat místnost
  • vysávat matraci a povlečení
  • pravidelně měnit prostěradla a potahy matrací
  • čistit matraci přípravkem proti roztočům
  • Během noci dávat na matraci přípravek odpuzující roztoče.

Dodržováním těchto pravidel se můžete roztočů zbavit a udržet matraci čistou a zdravou.

Odstraňování nepříjemných pachů

Nepříjemné pachy mohou být velmi nepříjemné a často je obtížné je odstranit. Existují však jednoduché a účinné způsoby, jak se nepříjemných pachů zbavit. Prvním krokem je vyvětrání místnosti a vyčištění matrace vysavačem.

Můžete také použít deodorant určený speciálně pro nábytek tak, že matraci a lůžkoviny postříkáte sprejem. Můžete také použít esenciální oleje, například citronový, levandulový nebo tymiánový. K odstranění nepříjemných pachů je použijte spolu s vlhkým ručníkem.

K dezodorizaci můžete také použít jedlou sodu a horkou vodu. Smíchejte jeden šálek jedlé sody s jedním šálkem horké vody a naneste ji na matraci a jemně ji vydrhněte kartáčkem. Poté nechte přípravek několik hodin působit, než jej odstraníte a matraci zcela vysušíte.

Kromě toho můžete k neutralizaci nepříjemných pachů použít také bílý ocet zředěný vodou. Po použití všech těchto metod doporučujeme na matraci položit lehké přikrývky, které pohltí další pachy.

Pět domácích tipů uvedených v tomto článku se snadno provádí a jsou velmi účinné při rychlém čištění matrace bez použití chemických prostředků. Zbaví vás skvrn, roztočů i nepříjemných pachů. Pravidelné čištění matrace je nezbytné pro zachování její životnosti a udržení zdravého prostředí.

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.