Vítejte » NOVINKY » Tipy pro zahradu: Jaké rostliny lákají sýkorky do zahrady?

Tipy pro zahradu: Jaké rostliny lákají sýkorky do zahrady?

Zjistěte, jak vytvořit zahradu vhodnou pro kuřátka výběrem správných rostlin: bobulovitých keřů, kvetoucích rostlin, popínavých rostlin a ovocných stromů. Objevte naše tipy, jak přilákat tyto ptáky do zahrady.

Slepičky jsou roztomilí a barevní ptáci, kteří dodají vaší zahradě spoustu krásy a života. Pokud chcete tyto ptáky do své zahrady přilákat, je důležité vědět, jaké rostliny je přitahují.

V tomto článku se budeme zabývat druhy rostlin, které mohou pomoci přilákat slípky na vaši zahradu, a tím, jak můžete mít z těchto barevných malých tvorů užitek.

 

Voir cette publication sur Instagram

 

Une publication partagée par Kelley Sarafa (@kelley_sarafa)

Jaké jsou výhody chovu slípek na zahradě?

Hostování slípek na vaší zahradě může být prospěšné pro životní prostředí, ale má také mnoho výhod pro vás a vaši rodinu. Slepičky jsou velmi aktivní ptáci, kteří mohou do vašeho venkovního prostoru přinést řadu barev a zvuků.

Kromě toho jsou známé tím, že jsou velmi společenské a rychle si zvyknou na lidskou přítomnost, takže jsou příjemnými společníky pro děti i dospělé. Požírají také nežádoucí hmyz a semena, což může pomoci snížit populaci škůdců a ochránit vaše rostliny.

V neposlední řadě jsou slípky obecně neškodné a mohou pomoci vytvořit na vaší zahradě klidnější a pohodovější atmosféru.

Jaké druhy rostlin mohou slípky přilákat?

Slepičky jsou velmi společenské a rády se scházejí mezi sebou. Aby jim zahrádkáři poskytli příznivé a na potravu bohaté prostředí, mohou vysadit rostliny, keře nebo stromy. Velmi oblíbené jsou u těchto drobných ptáků například květiny.

Obzvláště zajímavé jsou kvetoucí druhy, které poskytují slípkám potravu v podobě včel a dalšího hmyzu. Zajímavé jsou pro tohoto ptáka také keře, které plodí bobule. V neposlední řadě je možné vysadit ovocné stromy, které slípkám poskytnou ovoce.

Slepičky jsou ptáci, kteří se rádi živí semeny, a ta mohou být na zahradě přítomna v podobě různých rostlin.

Kterým druhům semen dávají sýkory přednost?

Slepičky mají rády slunečnici, bodlák, proso, len a mák. Je možné je přilákat i specifičtějšími semeny, například košťálovinou, vrbovkou nebo čirokem. Nabídkou různých semen k jídlu je možné přivítat na zahradě hned několik sýkorek najednou.

  • Slunečnicová semena
  • Semena bodláku
  • Semena prosa
  • Lněné semínko
  • semínka máku
  • Semena košťálovin
  • Vrbové semínko
  • Semena čiroku

Nabídka semínek k jídlu je vynikajícím způsobem, jak přilákat slípky na zahradu a potěšit je. Semena by měla být rozmístěna na krmítkách, která jsou v bezpečí před predátory. Slepičky si pak budou moci volně pomáhat a snadno si najdou potravu.

Jak vysadit a udržovat rostliny, které přilákají kuřátka?

Pro přilákání slípek na zahradu je velmi důležitá výsadba planých květin a kvetoucích keřů. Nejlepší jsou rostliny, které jsou přizpůsobené regionu, v němž se nacházíte. Květiny lze umístit do záhonů nebo jako obrubu. Měly by být vybírány podle výšky, tvaru a barvy.

Je také vhodné vysadit bobulovité keře, které poskytují kuřátkům hojnost potravy.

Po instalaci rostlin je třeba o ně pečovat, aby bylo zajištěno zdravé prostředí pro kuřátka. V zimním období pomůže každý měsíc zastřihávání odumřelých částí odstraněných rostlin, čímž se omezí hromadění křovin a podpoří růst nových květů a bobulí.

V létě se doporučuje prořezávat nekvetoucí větve, aby bylo více prostoru a světla pro květy a bobule.

Stručně řečeno, pro vytvoření příjemného prostředí pro kuřátka je nezbytné vysazovat odrůdy přizpůsobené danému regionu. Je však také velmi důležité tyto rostliny řádně udržovat, aby kuřátka mohla toto stanoviště co nejlépe využívat.

Slepičky jsou krásní ptáci, kteří do zahrady přinášejí spoustu barev a života. Pro přilákání těchto krásných ptáků je důležité vybrat správné druhy rostlin, které sýkorám nabídnou jejich oblíbenou potravu a místo k odpočinku a ochraně.

Kvetoucí rostliny, jako je levandule, tymián, medvědí česnek a šalvěj, jsou ideální pro přilákání sýkor a potěší každého zahrádkáře.

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.