Vítejte » NOVINKY » Valentýn: jak nahradit červené růže za levnou a sezónní kytici?

Valentýn: jak nahradit červené růže za levnou a sezónní kytici?

S blížícím se Valentýnem se výběr květin může zdát často obtížný, ale podívali jsme se na některé z nejoblíbenějších květin, které vám pomohou najít dokonalý vzkaz pro vaši milovanou osobu.

Váš partner, manželka nebo milenka jsou ve vašem životě výjimečnou osobou, a proto jim dejte najevo, jak moc pro vás znamenají, pomocí krásné a romantické valentýnské kytice.

Měli byste na Valentýna darovat květiny?

Podle průzkumů budou mít Francouzi, kteří se chystají oslavit Valentýna, v roce 2023 na dárky v průměru 142 eur, což je o 28 eur více než v roce 2022 a o 40 eur více než v roce 2021. Květiny a parfémy tak budou stále nezbytnými dárky pro tento den. Mezi nejlepší dárky patří také výlet, šperk a ošetření/masáž.

Darování květin je klasické romantické gesto, které vždy vyjadřuje krásu a křehkost lásky. Květinová kytice je skvělý způsob, jak vyjádřit své city a uctít svou lásku. Bez ohledu na rozmanitost, barvy a počet nabízených květin je Valentýn jedinečnou příležitostí překvapit svého partnera nebo milovanou osobu krásnou kyticí plnou symbolického významu.

Květiny a jejich význam

Při výběru z tolika krásných kytic a druhů květin může být obtížné rozhodnout, co darovat na Valentýna. Krásnou kyticí červených růží pro svou drahou polovičku nic nezkazíte! Pokud však chcete být originální a vyjádřit jemnost své lásky, zde je náš výběr nejromantičtějších květin, které můžete darovat své milované osobě:

  • Růže, symboly lásky, jsou bezpochyby oblíbenými květinami na Valentýna. Červená růže představuje romantiku, zatímco bílá vyjadřuje čistotu a autentičnost. Růžová růže znamená štěstí a radost, ale někdy také povrchnost a chtíč. Oranžová růže znamená touhu potěšit a respektovat.
  • Karafiáty jsou řezané byliny a jsou spojovány s vděčností a radostí. Pokud chcete svému blízkému poděkovat, je kytice karafiátů velmi vhodná.
  • Tulipány jsou považovány za symbol vášnivé lásky a péče. Tato květina bude vaší spřízněné duši připomínat váš obdiv a vzájemný respekt.
  • Pivoňky jsou již dlouho považovány za romantické květiny. Symbolizují lásku, štěstí a úspěch.
  • Lilie je vznešená a charismatická květina, která působí nadčasovým dojmem. Lilie jsou odedávna spojovány s moudrostí a královskou mocí a ukazují, že si svého partnera hluboce vážíte.

Najít ideální květinu na Valentýna není snadné. Abyste vytvořili krásnou kytici, která odráží vaše pocity, musíte zvážit rozmanitost, barvy a počet nabízených květin. V každém případě bude ideální kytice taková, která předá dokonalé poselství pro vaši milovanou osobu.

Jaké květiny si dáte na letošního Valentýna?

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.