Vítejte » NOVINKY » Vizuální test: Otestujte své schopnosti a zjistěte, kolik trojúhelníků je v této skládačce.

Vizuální test: Otestujte své schopnosti a zjistěte, kolik trojúhelníků je v této skládačce.

V následující vizuální hádance budete muset využít svou vynalézavost a vyřešit tento úkol za maximálně 10 sekund.

Myslíte si, že jste schopni vyřešit tuto vizuální hádanku? V následujícím úkolu musíte najít přesný počet trojúhelníků, které jsou na obrázku. Musíte to však stihnout do 10 sekund. Dokážete to? Pak už neztrácejte čas.

Na obrázku vizuální hádanky vidíte velký trojúhelník a několik malých trojúhelníků tvořených několika čarami. Jediné, co musíte v této soutěži udělat, je rozluštit přesný počet trojúhelníků na tomto obrázku. Níže tedy ponecháváme obrázek s výzvou.

Pokud ani po několika pokusech a ztracených sekundách nedokážete zjistit přesný počet trojúhelníků na obrázku, nezoufejte, brzy se s vámi podělíme o obrázek s řešením.

Zde je řešení této záludné vizuální hádanky.

Co je to vizuální hádanka?

Je to koníček nebo hra, při které se hledá řešení hádanky nebo se objevuje skrytý význam věty pouze intuicí a uvažováním, nikoliv na základě určitých znalostí. Rozdíl mezi hádankami a rebusy spočívá v tom, že rebusy kladou hádanku formou rýmu a jsou zpravidla určeny dětem.

Stejně jako všechny logické hry musí mít i logická hádanka matematický nebo logický základ. Velmi časté jsou však hádanky, které po vyřešení odhalují více či méně humorný charakter.

 

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.