Vítejte » NOVINKY » Vizuální test: Otestujte své zrakové schopnosti pomocí tohoto testu optických klamů

Vizuální test: Otestujte své zrakové schopnosti pomocí tohoto testu optických klamů

Otestujte si své zrakové schopnosti pomocí tohoto testu optických klamů, který všem účastníkům vyrazil dech.

Tento test optických klamů byl speciálně navržen tak, aby otestoval váš mozek. V této soutěži budete vnímat obraz, který váš mozek nebude schopen pochopit. Interpretace vašeho mozku bude zmatená, takže budete mít problém najít správnou odpověď.

Vyřešení této hádanky bude záviset na vaší intelektuální kapacitě a schopnosti pozorovat.

Prezentace testu optických klamů

Optický klam funguje na základě dvou mechanismů: mozek se bude snažit dát smysl tomu, co je nesmyslné, nebo ho nesprávné vnímání údajů povede k chybné interpretaci.

Iluze je výsledkem chyby ve vnímání tvaru, barvy, rozměru nebo pohybu. Je způsobena množstvím informací vnímaných očima a přenášených do mozku, který se je pokusí roztřídit a analyzovat.

Pokud mozek přijímá protichůdné informace, bude mít potíže s interpretací. Existuje několik typů optických klamů, včetně nemožných obrazů a geometrických obrazců, které se zdají být zkreslené.

Dnešní zrakový test patří do druhé kategorie. Má podobu geometrických obrazců se dvěma červenými čarami uprostřed, konkrétně s čárou 1 a čárou 2. Vaším úkolem bude určit, která z těchto dvou čar je delší. Obtížnost spočívá v přidání 3D perspektivy kolem obrázku, která oklame vaše oči.

© Simpujcka

 

Je to skvělý způsob, jak objevit své vlastní schopnosti a soutěžit s ostatními. Výzvu můžete absolvovat s rodinou, přáteli nebo kolegy. Tato optická iluze je také zábavným způsobem, jak otestovat svou inteligenci a zároveň vás donutí přemýšlet.

Chcete-li vyřešit tento vizuální test, musíte se pozorně dívat na obrázek a co nejvíce se soustředit. Vytvořte si správné podmínky tím, že se vyhnete jakémukoli rozptýlení.

Odpověď na test optického klamu

Podařilo se vám zjistit, která čára je delší? Pokud ano, musíte mít poměrně pozoruhodné zrakové a pozorovací schopnosti. Nenechte se odradit, pokud se vám to nepodaří. Tento optický klam vyřadil několik účastníků.

Zde je odpověď na tento optický klam: Obě červené čáry jsou naprosto stejně velké. Ve skutečnosti to byla 3D perspektiva, která oklamala váš zrak, aby si myslel, že jedna z nich je delší než druhá.

© Simpujcka

 

Pokud se vám tento test optických iluzí líbil, můžete se pustit do dalších, ještě zábavnějších a obtížnějších úkolů. Také neváhejte a sdílejte tuto hádanku se svými přáteli a rodinou.

 

 

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.