Vítejte » Vizuální test: Vyzkoušejte své schopnosti a zjistěte, kolik trojúhelníků je v této skládačce.

Vizuální test: Vyzkoušejte své schopnosti a zjistěte, kolik trojúhelníků je v této skládačce.

Myslíte si, že jste schopni vyřešit tuto vizuální hádanku? V následujícím úkolu musíte najít přesný počet trojúhelníků, které jsou na obrázku. Ale musíte to udělat do 10 sekund. Zvládnete to? Pak už neztrácejte čas.

Na obrázku vizuální hádanky vidíte velký trojúhelník a několik malých trojúhelníků tvořených několika čarami. Jediné, co musíte v této soutěži udělat, je rozluštit přesný počet trojúhelníků na tomto obrázku. Níže vám proto ponecháváme obrázek s výzvou.

Pokud ani po několika pokusech a promarněných sekundách nedokážete zjistit přesný počet trojúhelníků na obrázku, nezoufejte, brzy se s vámi podělíme o obrázek s řešením.

Zde je řešení této složité vizuální hádanky.

Co je to vizuální hádanka?

Jedná se o zábavu nebo hru, která spočívá v nalezení řešení hádanky nebo odhalení skrytého významu věty výhradně intuicí a uvažováním, nikoliv na základě určitých znalostí. Rozdíl mezi hádankami a rebusy je v tom, že rebusy představují hádanku ve formě rýmu a jsou obvykle určeny dětem.

Stejně jako všechny logické hry musí mít i logická hádanka matematický základ nebo logický základ. Velmi časté jsou však hádanky, které po vyřešení odhalí více či méně humorný charakter.

mm
O autorze, Daniel
S Simpujcka se snažím vybírat a nabízet vám ty nejlepší zprávy současnosti, a to jak o Qi a testech osobnosti, tak o denních zprávách. Každé ráno také zveřejňuji horoskop dne.