Vítejte » NOVINKY » Vizuální úkol: Poznáte slunce skryté na tomto obrázku?

Vizuální úkol: Poznáte slunce skryté na tomto obrázku?

Tento trompe l’oeilový obraz vás může vyvést z rovnováhy!

Na tomto obrázku musíte najít skryté slunce. Věděli jste, že se naše sluneční soustava původně skládala ze dvou sluncí? Ve skutečnosti měla naše hvězda dvojče. To však zaniklo a rozptýlilo se ve vesmíru. V této souvislosti byla nedávno objevena i planeta se dvěma slunci nazvaná Kepler-16b. Pojďme si hrát a bavit se!

Najděte slunce a rozvíjejte svou zrakovou ostrost

Tento barevný zrakový test představuje řadu různých a složitých tvarů, které vás mohou zpočátku rozrušit. Vy však musíte tuto výzvu iluze překonat a najít Slunce ukryté v této mozaice za méně než 15 sekund.

© Simpujcka

 

Tento vizuální test, ačkoli může být pro dospělé lákavý, je určen především dětem. Je totiž lehké obtížnosti. Je to pro ně výborný způsob, jak se pobavit a rozvíjet svou zrakovou ostrost. Hra je také navržena tak, aby se jim líbila. Děti jsou zvědavější, když jsou barvy a tvary originální. Kromě toho jim tento test může pomoci rozvíjet jejich pozorovací schopnosti a soustředění a zároveň podněcovat jejich kreativitu. Test však musí zvládnout za méně než 15 sekund.

Kde je jasné slunce?

Tento vizuální test se může zdát na první pohled obtížný, ale existují techniky, které lze použít k úspěchu. Nejprve si musíte obraz slunce vštípit do hlavy. Poté je nezbytné věnovat čas pozorování celého obrazu, než se zaměříte na konkrétní tvary. V případě slunce to bude zaoblený tvar se slunečními paprsky a žlutou barvou. Vyhledejte také nejjasnější místa na obrázku, kde se slunce s největší pravděpodobností nachází.
Dále je užitečné zaměřit se na tvary a barvy, které se na snímku opakují, protože slunce může být mezi těmito obrazci zamaskováno. Zaměřte svou pozornost na všechny oblasti, kde se slunce s největší pravděpodobností nachází. A konečně, slunce může být skryto v rozích nebo na okrajích snímku, kde může být snadno přehlédnuto. Věnujte proto čas prohlídce celého snímku, včetně méně nápadných oblastí, abyste se ujistili, že vám nic neuniklo.

Řešení

Slunce se nacházelo uprostřed snímku na levé straně, viděli jste ho? Pokud ano, gratulujeme! Jste schopni identifikovat detaily na obrázku, kde jsou barvy a tvary živé. Pokud ne, zde je řešení v obrázcích:

© Simpujcka
mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.