Vítejte » NOVINKY » Vizuální výzva: Dokážete do 10 sekund najít různá písmena písmene E?

Vizuální výzva: Dokážete do 10 sekund najít různá písmena písmene E?

Pokud najdete tři různá písmena, máte skvělý výhled!

V této sérii písmen E se skrývají další písmena abecedy. Věděli jste, že Číňané nemají abecedu, ale používají znaky? V jejich jazyce je téměř 45 000 znaků. Ale nebojte se, k napsání všech slov jich stačí 3 000. Dokážete kromě písmene E najít i další písmena?

© Simpujcka

 

Jak najít ostatní postavy?

Dnešní test prověří vaše zrakové vnímání. Tento optický klam založený na barevném kontrastu skrývá jiná písmena než E. Najít ostatní písmena by za normálních okolností bylo snadné, ale s touto barevnou iluzí to může být skutečná výzva. Kontrast mezi písmeny E totiž může náš mozek zmást a skrýt další znaky.

Chcete-li v tomto testu uspět, je nutné dávat dobrý pozor a soustředit se na každý detail obrázku. Je nezbytné věnovat velkou pozornost všem písmenům, jejich intenzitě a umístění. Dívejte se na obrázek jako na celek a po několika okamžicích bude váš mozek schopen tento optický klam překonat. Pokud to zvládnete za méně než 10 sekund, bude to důkazem, že váš mozek je rychlý a že máte dobré zrakové vnímání.

Jak najít písmena v této iluzi?

Zde je několik tipů, které vám pomohou v tomto vizuálním testu uspět. Než začnete hledat skrytá písmena, věnujte čas analýze celého obrázku. Získáte tak představu o možném umístění písmen. Skrytá písmena mohou být na obrázku umístěna nenápadně. Věnujte pozornost barvám a tvarům, které vám pomohou při jejich hledání. Abyste si byli jisti, že písmena nepřehlédnete, projděte celý obrázek pomocí skenovací metody. Začněte v rohu a skenujte obrázek řádek po řádku. Nakonec neváhejte použít funkci zvětšení prohlížeče, abyste si obrázek lépe prohlédli.

Podle těchto tipů byste měli být schopni najít všechna písmena ukrytá na tomto obrázku. Nezapomeňte, že při hledání záleží na čase a zabere vám to maximálně 10 sekund.

Řešení testu

Našli jste všechna tři písmena? Gratulujeme! Některá písmena se mohou hledat snadněji než jiná. V tomto případě bylo třeba najít písmena T, B a F. Zatímco T a B lze poměrně snadno odhalit skenováním obrázku, F bylo obtížnější najít kvůli jeho tvaru. Níže je uvedeno řešení v obrázcích:

© Simpujcka
mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.