Vítejte » Zde jsou naše tipy a triky pro obnovu poškrábané keramické varné desky!

Zde jsou naše tipy a triky pro obnovu poškrábané keramické varné desky!

Máte poškrábanou keramickou varnou desku a nevíte, co s tím? Nebojte se! V tomto článku se s vámi podělíme o několik domácích tipů na obnovu vaší varné desky.

Dozvíte se, jak pomocí přírodních, snadno dostupných produktů odstranit škrábance a vrátit varné desce její původní lesk. Jste připraveni začít? Pojďme na to !

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Recepty z Půdy (@recepty_z_pudy)

Co je sklokeramická varná deska?

Sklokeramické varné desky jsou moderní, všestranné spotřebiče, které nabízejí bezpečné a efektivní řešení vaření. Skládají se z několika skleněných plotýnek, které se rovnoměrně zahřívají a díky hladkému, lesklému povrchu se snadno čistí.

Sklokeramika je velmi robustní, odolává vysokým teplotám a nekoroduje, což z ní činí odolný a praktický výrobek pro každodenní použití. Sklokeramická varná deska je také velmi ceněna pro své pohodlí, které nabízí, s krátkou dobou vaření a optimálními výsledky.

Co způsobuje poškrábání?

Sklokeramické varné desky jsou velmi oblíbené a praktické, ale jsou velmi křehké a lze je snadno poškrábat. Škrábance mohou být způsobeny použitím brusných prostředků nebo sklouznutím kovového předmětu po povrchu. Keramické sklo je velmi citlivé na tepelné šoky, například na horké předměty položené přímo na pracovní desku. Kromě toho může tlak vyvíjený těžkým předmětem způsobit hluboké škrábance.

Sklokeramické stoly jsou také citlivé na agresivní chemikálie, jako je čpavek nebo rozpouštědla, které mohou povrch poškrábat. Škrábance mohou způsobit také některé potraviny, například syrové brambory, nebo produkty, jako je ocet. A konečně, přestože jsou navrženy tak, aby byly odolné vůči vysokým teplotám, mohou se poškrábat, pokud jsou vystaveny příliš vysokým teplotám.

Jak vyčistit a obnovit poškrábané keramické sklo?

Keramické sklo je velmi křehké a snadno se poškrábe. Nesprávné zacházení s kuchyňským náčiním, špatná údržba a chemikálie mohou povrch poškodit. Pro čištění a obnovu poškrábaného sklokeramického povrchu je důležité dodržet několik kroků. Nejprve je nutné odstranit zbytky jídla a mastnoty vlhkým hadříkem nebo houbičkou.

Po odstranění nečistot je čas na důkladnější čištění. K odstranění odolných skvrn použijte sodu bikarbonu a horkou vodu; směs poté setřete měkkým hadříkem.

Poté můžete použít přípravky speciálně určené k tomuto účelu, například přípravek určený speciálně na sklokeramiku, který odstraní povrchové škrábance. Pokud je však škrábanec velmi hluboký a specifický přípravek nefunguje, budete muset k odstranění škrábanců použít brusné pasty. Chcete-li poškrábaný povrch vyleštit a dodat mu jasnější vzhled, můžete použít :

  • Speciální přípravek na sklokeramiku
  • domácí roztok z olivového oleje a citronu
  • speciální leštidlo na sklokeramiku
  • Vosk do auta

Na závěr doporučujeme provádět tyto úkony šetrnými gesty, abyste se vyhnuli riziku dalšího poškození.

Jaké výrobky lze použít k leštění varné desky?

Při leštění sklokeramické varné desky je třeba zvolit specifické přípravky, aby nedošlo k poškození povrchu. Je třeba se vyhnout přípravkům na bázi kyseliny chlorovodíkové nebo alkoholu, protože jsou příliš korozivní a mohou způsobit nevratné poškození.

Můžete použít speciální přípravek určený speciálně pro sklokeramické povrchy, který obsahuje čisticí a odmašťovací prostředky. Tyto výrobky mají obvykle složení s lešticími prostředky, které pomáhají obnovit lesk a třpyt povrchu.

Další možností je použití jemné směsi mýdla a horké vody k čištění povrchu a následné vyleštění přípravkem speciálně určeným pro sklokeramiku. Po vyčištění a vyleštění povrchu můžete použít ochranný přípravek, který povrch ochrání před budoucím poškrábáním.

Prozkoumali jsme několik domácích tipů na obnovu poškrábané sklokeramické varné desky. Podívali jsme se, jak vyčistit povrch a ošetřit škrábance. Díky těmto jednoduchým tipům jste nyní připraveni proměnit svou varnou desku v lesklý výrobek s dlouhou životností.

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.